Jagody acai – nowość na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to całkowita nowość w naszym kraju. Moda na ich jedzenie przyszła do nas z USA. Czym się cechują acai?. Czy są bardzo podobne do zwykłych, polskich jagód leśnych? Gdzie da się nabyć je w Polsce? Na wszystkie te pytania otrzymasz odpowiedzi w dalszej części tekstu.

acai

Źródło: flickr.com
Owoce acai pojawiają się na palmach w samym centrum amazońskiej dżungli.

Czy ta publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tu, który także rozpatruje taką tematykę.

W smaku, wg koneserów, przypomina pospolitą jagodę z dodatkiem czekolady. W Brazylii owoce acai są znane od dawna. Na globie moda na nie eksplodowała dopiero teraz, za sprawą badań, które dodały tym ciemnoniebieskim owocom cudowne wręcz cechy.

Jagoda acai na odchudzanie pasuje rewelacyjnie. Tę specyfikę zawdzięcza generalnie dużej dawce dobroczynnych tłuszczy,normujących poziom cholesterolu w organizmie. Bardzo podobnie działa również na odchudzanie zielona kawa. Co interesujące, jagody acai, jak i zielona kawa mają wręcz niewiarygodną ilość przeciwutleniaczy, czyli substancji, które wykazują wielce zbawcze działanie dla człowieka. Są cenione między innymi za hamowanie narodzin komórek nowotworowych! Poza tym południowoamerykańskie smakołyki aż wybuchają od witamin, pierwiastków i, co jest rzadkie w składzie owoców, także aminokwasów.

Owoce te wykazują działanie energetyzujące i regenerujące. Ulepszają relaks, usuwają z organizmu złe toksyny, regulują trawienie. Wzmacniają oczy, mięśnie oraz układ odpornościowy organizmu. Mało? Obniżają ciśnienie krwi, dodatkowo mocno zażegnując szanse chorób kardiologicznych. Usprawniają kondycję duchową i mózgową.

Po poznaniu wykazu atutów amerykańskiego owocu, bez wątpienia zadacie pytanie: gdzie kupić jagody acai albo zieloną kawę? W kraju dostać je w sprzedaży jest ciężko. Zatem zalecam wybrać sprzedawcę owoców przez internet – zobacz tutaj: greenpowerslim.pl/. W tym miejscu muszę was przestrzec. Jest wielu kanciarzy, oferujących zwykłe, polskie jagody jako jagody acai. Upewnijcie się, czy dostawca posiada właściwe dokumenty, które zapewniają autentyczność pochodzenia jego towaru. Oryginalne jagody rosną wyłącznie w Amazonii.