Kawa na dzień dobry to jest to, czego potrzebuje każda osoba. Nic nie pobudza tak dobrze jak filiżanka klasycznej małej czarnej. Może by tak jednak poszukać nowinek w świecie parzenia kawy i zasmakować innych sposobów?

Kawa jest napojem powszechnie używanym w codziennym życiu. Bez niej bardzo duża liczba nie wyobraża sobie początku dnia. Sytuacja komplikuje się, jeśli przebywamy w miejscu, gdzie nie mamy możliwości zaparzenia jej przykładowo na plaży. Na szczęście współcześnie jest już to możliwe dzięki progresywnym przyborom które należałoby poznać.

Pierwszym z nich jest dripper. To małe urządzenie w kształcie kubka. Z reguły występuje w dwóch wersjach: plastikowej i ceramicznej. Jego klimat polega na tym, że na pod spodem ma malusieńki zbiorniczek w którym zaparzana jest kawa. By wydobyć prawdziwy, niepowtarzalny smak powinno używać się do tego ziaren luksusowej rodzaju . Kolejnym przełomowym dla parzenia kawy urządzeniem jest aeropress. To przenośne, nieskomplikowane sprzęt do parzenia kawy, które łączy dwie rozwiązania parzenia: ciśnieniową i filtrową. Dzięki temu posiadamy okazję wpływania na wiele elementów kawy, którą chcemy przygotować. Dzięki narzędziu aeropress posiadamy możliwość wpływu na jej smak, aromat, temperaturę, grubość mielenia ziaren, a także procedurę jej zaparzania.Całość to sprawia, że którakolwiek kawa zaparzona w urządzeniu aeropress każdorazowo może smakować odwrotnie , dzięki czemu dogodzi każdego, nawet najbardziej wybrednego pasjonata. Konsumenci tego pionierskiego sprzętu zgodnie potwierdzają, że pierwsza zaparzona w aeropress kawa to jest dopiero początek całej przygody, gdyż pobudza do do ciągłego testowanie ze smakami, a możliwości jakie daje aeropress są naprawdę autokratyczne. Parzona kawa za każdym razem w inny sposób to niesłychana okazja zapoznania jej wszystkich smaków. Oczywiście walorem narzędzia jak i inspiracją do popróbowania jego niesłychanych zalet jest małyrozchód nabycia. Wraz z sprzętem w komplecie znajdują się filtry i mieszadełko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-16 17:16:10
Tagi: kawa, aromat, filtr