Zima to czas, kiedy wszyscy chcą dbać o odporność, aby nie zachorować - powinniśmy więc do herbaty dodawać imbir

Imbir jest od dawna znany z tego, że posiada właściwości prozdrowotne. Wywodzi się przypuszczalnie z Malezji, choć teraz nikt nie jest w stanie tego potwierdzić na pewno.


korzeń
Napisał: Dermokosmetyki Mustela
Na podstawie: Dermokosmetyki Mustela


Bazar z owocami
Napisał: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com


świąteczna sesja fotograficzna dzieci
Napisał: Tanner Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zimą każdy pije dużo herbaty, by się ogrzać. Należy wtedy dorzucać do niej imbir. Niektórzy powtarzają, że ochrania on przed przeziębieniami lepiej aniżeli cytryna. Zatem trzeba nabyć korzeń imbiru oraz dodawać jego małą ilość do gorących naparów, które mam zamiar wypić. Do herbaty nie zaleca się dodawanie już startego imbiru, który możemy kupić prawie w każdym supermarkecie na regale z ziołami. Rzecz w tym, żeby imbir był świeży. Jeśli boimy się, że jeden korzeń zdąży nam się zepsuć, zanim go zużyjemy, to można go mrozić. Nie straci on przez to swych wartości, a my będziemy pewni, że wystarczy na dłużej. W kuchni japońskiej marynowany imbir bywa dokładany do każdego talerzyka z sushi. Z reguły imbir jest częściej stosowany w kuchni azjatyckiej aniżeli na naszym kontynencie. Jednak i tu powoli jest dorzucany - zwykle do zup i sosów.Imbir jest niezwykle ważny przy wspieraniu układu immunologicznego - pomaga przy przeziębieniach czy kaszlu. Korzystnie wpływa na trawienie i obniża poziom cholesterolu we krwi.
W pewnych kulturach jest również uważany za afrodyzjak, co musi zainteresować mężczyzn. Z tego powodu, należy mieć go w swojej lodówce, aby w razie potrzeby użyć go w kuchni albo w chwili, kiedy czujemy, że może rozłożyć nas przeziębienie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 12:22:48
Tagi: grypa, cholesterol, sklep, napar