Zakres urlopowy dla nowych rodziców bardzo się rozszerzyły w ciągu ostatnich lat

W przeszłości czas urodzenia dziecka sprawiał o wiele poważniejszy niż powinien stres dla nowych rodziców. Powód – stres związany z utrzymaniem zatrudnienia.


W dzisiejszych czasach sytuacja jawi się inaczej.


drukowanie książek
Napisał: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obicie fotela
Napisał: Filter Forge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przyszłe matki są o wiele pełniej zabezpieczone pod względem prawnym. Urlop wychowawczy oraz macierzyński bardzo się poszerzył, a panie są objęte profesjonalną ochroną, która gwarantuje utrzymanie dotychczasowej pracy. Dziś obawy o negatywne skutki w środowisku pracowniczym z racji urodzenia dziecka jak np. strata bieżącego stanowiska lub zmniejszenie wypłaty za czas bycia nieobecną w pracy są niepotrzebne. Urlop wychowawczy jest niezbędny dla każdej kobiety żeby „dojść do siebie” oraz przygotować się do poradzenia sobie z nową rzeczywistością. W dzisiejszych czasach nie jest niezbędnym rezygnować z rozwijania swej kariery. Rola matki oraz kobiety która odnosi duże sukcesy na najróżniejszych polach jest jak najbardziej do pogodzenia. Jeśli nie posiadamy pewności w jakim zakresie urlop wychowawczy nam się należy trzeba odnieść się do stron rządowych – czyli mówiąc oględnie iść do źródła. Kierowanie się informacjami oraz z życia wyjętymi doniesieniami na różnego rodzaju czatach jest wyjątkowo nietrafionym pomysłem. Przedstawiane sytuacje są przeróżne – nie da się ich wrzucić do jednego worka. W razie dalszych niepewności warto zgłosić się po pomoc do radcy prawnego.


W wielu dużych miastach działają kancelarie, jakie zapewnią bezpłatną pomoc. Pamiętajmy – przysługują nam znacznie szersze prawa niż się na wydaje skorzystajmy z tego!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:42:26
Tagi: miasta, serwis, prawa, rodzaj