Sposoby na niemowlęcą kolkę

Gdy kolka dopadnie twego dzidziusia, nie wpadaj w panikę. Koniecznie przytul malucha i pomóż mu przetrwać te przykre momenty. Są metody, które mogą przynieść ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest groźna, jednak niezwykle przykra tak dla oseska jak i jego dla rodzicieli.

Małe dziecko
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Dzidzia żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, iż rodzicielom kraje się serce. Są bezradni i jedynie pocieszają się myślą, iż ataki same miną po paru miesiącach. Faktycznie, nie występują leki, jakie w przeciągu kilku minut rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, jednak nie jesteśmy wobec niej całkiem bez szans.

Jeżeli któregoś dnia twój kilkutygodniowy berbeć zacznie bardzo głośno krzyczeć, nie pozwala się uspokoić, z przyczyny dotkliwego bólu będzie podciągać nóżki do brzucha, możesz być pewna iż to kolka. Jej ataki pojawiają się między 1 a 3 miesiącem życia dzidziusia i z reguły znikają równie ni stąd ni zowąd, jak się rozpoczęły, nie pozostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują na ogół po południu bądź wieczorem i mogą trwać kilka minut bądź nawet kilka godzin.

Aby odszukać nadzwyczajne zagadnienia w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (https://aptekazawiszy.pl/preparaty-do-uszu.html) - na pewno nie pożałujesz.

Zobacz również: (Najlepsza apteka internetowa)Dotąd, specjaliści nie odkryli ich przyczyny, wiadomo tylko, co może sprzyjać tymże atakom. Popularna jest też teoria powiadająca o tym, iż źródłem napadów bywa reakcja alergiczna berbecia na proteiny mleka krowiego spożywane przez karmiącą mamę, lub niedostatek laktazy – enzymu przetrawiającego cukier nabiałowy, który kryje się zarówno w pokarmie kobiecym, jak też w pokarmie modyfikowanym.

Pewne jest również, iż zły wpływ na samopoczucie bobaska ma nazbyt duża liczba przełykanego w trakcie ssania powietrza.

Zainteresował Cię tekst? Napisaliśmy specjalnie dla ciebie ważne porady, więc zobacz serwis (https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-276-OLIMP-L-Carnitine.html) w tym temacie.

Pęcherzyki powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym malucha, powodując silne wzdęcia oraz skurcze jelit. Odkąd rozpoczęto szczegółowiej badać psychikę niemowląt, przyczyn kolki dopatruje się również w wyczerpaniu a także nazbyt dużej liczby bodźców, którym maluch poddawany jest przez cały dzień. Autor:

Leki
Napisał: kev-shine
Na podstawie: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że napady pojawiają się często pomiędzy godziną 16 a 21. Sądem psychologów, kolce sprzyjać może również zmęczenie, zdenerwowanie i stres matki. Na tego rodzaju dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednakże działają one jedynie wiatropędnie oraz rozluźniająco.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-08 08:02:21
Tagi: ból, mleko, samopoczucie, pokarm